Keyboard

[USB]

Açıklama

Klavye işlevleri, 32u4 veya SAMD mikro tabanlı kartların, mikrolarının yerel USB bağlantı noktası aracılığıyla bağlı bir bilgisayara tuş vuruşları göndermesini sağlar.

Not: Mümkün olan her ASCII karakteri, özellikle yazdırılmayanlar, Klavye kitaplığı ile gönderilemez.

Kitaplık, değiştirici tuşların kullanımını destekler. Değiştirici tuşlar, aynı anda basıldığında başka bir tuşun davranışını değiştirir. Desteklenen tuşlar ve kullanımları hakkında ek bilgi için buraya bakın .

Notlar ve Uyarılar

Bu çekirdek kitaplıklar, 32u4 ve SAMD tabanlı kartların (Leonardo, Esplora, Zero, Due ve MKR Ailesi) bağlı bir bilgisayarda yerel bir Fare ve/veya Klavye olarak görünmesini sağlar.

Fare ve Klavye kitaplıklarını kullanma konusunda bir uyarı Fare veya Klavye kitaplığı sürekli çalışıyorsa, kartınızı programlamanız zor olacaktır. Mouse.move() İmlecinizi hareket ettirecek veya bağlı bir bilgisayara tuş vuruşları gönderecek ve gibi işlevler ve Keyboard.print()ve yalnızca bunları işlemeye hazır olduğunuzda çağrılmalıdır. Bu işlevi açmak için fiziksel bir anahtar gibi veya yalnızca kontrol edebileceğiniz belirli girdilere yanıt veren bir kontrol sistemi kullanılması önerilir. Bunu ele almanın bazı yolları için Fare ve Klavye örneklerine bakın.

Fare veya Klavye kitaplığını kullanırken, çıktınızı önce Serial.print() kullanarak test etmek en iyisi olabilir . Bu şekilde, hangi değerlerin rapor edildiğini bildiğinizden emin olabilirsiniz.

Fonksiyonlar

Keyboard.begin() Keyboard.end() Keyboard.press() Keyboard.print() Keyboard.printIn() Keyboard.release() Keyboard.releaseAll() Keyboard.write()