Serial

[Communication]

Açıklama

Arduino kartı ile bir bilgisayar veya diğer cihazlar arasındaki iletişim için kullanılır. Tüm Arduino kartlarında en az bir seri bağlantı noktası (UART veya USART olarak da bilinir) bulunur ve bazılarında birkaç tane bulunur.

KART USB CDC ADI SERİ PİNLER SERİ PİN 1 SERİ PİN 2 SERİ PİN 3
Uno,Nano,Mini 0(RX),1(TX)
Mega 0(RX),1(TX) 19(RX),18(TX) 17(RX),16(TX) 15(RX,14(TX))
Leonardo, Mikro,Yun Seri 0(RX),1(TX) NINA'ya bağlı
Uno WIFI Rev.2 USB'ye bağlı 0(RX),1(TX) NINA'ya bağlı
MKR Kartları Seri 13(RX),14(TX)
Zero Seri USB (Yalnızca Yerel USB Bağlantı Noktası) Programlama Portuna Bağlı 0(RX),1(TX)
Due Seri USB (Yalnızca Yerel USB Bağlantı Noktası) 0(RX),1(TX) 19(RX),18(TX) 17(RX),16(TX) 15(RX),14(TX)
101 Seri 0(RX),1(TX)

Uno, Nano, Mini ve Mega'da bilgisayarla iletişim için 0 ve 1 pinleri kullanılır. Bu pinlere herhangi bir şey bağlamak, panoya başarısız yüklemelere neden olmak da dahil olmak üzere, bu iletişimi engelleyebilir.

Bir Arduino kartı ile iletişim kurmak için Arduino ortamının yerleşik seri monitörünü kullanabilirsiniz. Araç çubuğundaki seri monitör düğmesine tıklayın ve çağrıda kullanılanla aynı baud hızını seçin begin().

TX/RX pinlerindeki seri iletişim, TTL mantık seviyelerini kullanır (karta bağlı olarak 5V veya 3.3V). Bu pinleri doğrudan bir RS232 seri bağlantı noktasına bağlamayın; +/- 12V ile çalışırlar ve Arduino kartınıza zarar verebilirler

Kişisel bilgisayarınızla iletişim kurmak için bu ekstra seri bağlantı noktalarını kullanmak için, Mega'nın USB'den seriye adaptörüne bağlı olmadıklarından ek bir USB-seri adaptörüne ihtiyacınız olacak. Bunları harici bir TTL seri cihazla iletişim kurmak için kullanmak için, TX pinini cihazınızın RX pinine, RX'i cihazınızın TX pinine ve Mega cihazınızın topraklasını cihazınızın topraklamasına bağlayın.

Fonksiyonlar

if(Serial) available() availableForWrite() begin() end() find() findUntil() flush() parseFloat() parseInt() peek() print() printIn() read() readBytes() readBytesUntil() readString() readStringUntil() setTimeout() write() serialEvent()